WAKACJE Z PANEM PICHONEM – to projekt artystyczno-edukacyjny dla dzieci i młodzieży. 

Projekt ukazuje wakacyjną podróż Fryderyka Chopina, który wyruszył z Warszawy starym nadwiślańskim szlakiem, od Puław, poprzez Końskowolę, Lublin, Krasnystaw, Hrubieszów aż do Poturzyna.

Fryderyk wyruszył w drogę 11 lipca 1830 by odwiedzić serdecznego przyjaciela Tytusa Woyciechowskiego, właściciela rozległych Dóbr Poturzyńskich. Poprzez rekonstrukcję tej podróży odwiedzimy i zaprezentujemy młodym widzom obiekty muzealne i historyczne, w których będziemy wspólnie poszukiwać śladów bytności i wszelkich eksponatów, związanych z osobą naszego Bohatera. Podróż zakończymy w niezwykle gościnnej Gminie Telatyn, w której w niedalekiej przyszłości powstanie Chopinowskie Centrum Kulturalne. Nasza podróż do Przyjaciela, okraszona będzie obrazami malowniczych pejzaży Lubelszczyzny, wspomnieniami małego Frycka, scenkami aktorskimi w kostiumach z epoki, piękną muzyką fortepianową w wykonaniu utalentowanych uczniów Szkół Muzycznych, muzyką ludową oraz inscenizowanymi pieśniami. 

Na tym tle chcemy przybliżyć najmłodszemu pokoleniu twórczość oraz postać Fryderyka jako wesołego i dowcipnego młodzieńca oraz sprawić by jak najwięcej młodych widzów poznało, zachwyciło się muzyką i zostało Przyjacielem tytułowego Pana Pichona.

Wydarzenie będzie prezentowane on-line na naszej stronie www oraz kanale YouTube w trzech odcinkach:

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.