Zapraszamy na inscenizowane koncerty utrzymane w konwencji wieczorów słowno-muzycznych z fragmentami wspomnień, listów, poezji i muzyki twórców działających na terenach XIX-wiecznej Polski i Europy. Będzie to zatem obfita uczta muzyczno-literacka przywołująca nie tylko dawną tradycję muzykowania w siedzibach rodów arystokratycznych i atmosferę paryskiego Hôtelu Lambert, ale również widowisko wypełnione wachlarzem ludzkich emocji osób, które są dziś postrzegane jako ponadczasowi ambasadorzy polskiej kultury narodowej.

Wśród wykonawców znajdą się artyści muzycy: Alesia Aleksandrowicz (fortepian) oraz artyści śpiewacy i aktorzy: Anna Barska, Mariola Zagojska, Jakub Gąska, Jan Machowski (debiut) i Patrycjusz Sokołowski.

Artyści wcielą się w postaci historyczne, m.in: Marcelinę Czartoryską, Delfinę Potocką, Paulinę Viardot, Fryderyka Chopina, Zygmunta Krasińskiego, Adama Mickiewicza, Iwana Turgieniewa.

Scenariusz i reżyseria: Mariola Zagojska, konsultacja naukowo-historyczna: dr hab. Miłosz Aleksandrowicz


Koncert I pt. SALON MUZYCZNY MARCELINY CZARTORYSKIEJ (1817-1894)

12 września 2021 o godz. 17:00

Pałac Czartoryskich w Puławach (sala IUNiG). Zapraszamy do wcześniejszego zwiedzania części muzealnej Pałacu. Na koncert wstęp wolny.


Koncert II pt. SALON MUZYCZNY DELFINY POTOCKIEJ ( 1807-1877)

20 września 2021 o godz. 18:00

Pałac Potockich w Radzyniu Podlaskim (sala koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego). Zapraszamy do wcześniejszego zwiedzania parku pałacowego. Na koncert wstęp wolny.